Nový ilegálny obchod s migrantami!

Autor: Jose Latour | 20.6.2015 o 4:51 | (upravené 20.6.2015 o 4:57) Karma článku: 3,54 | Prečítané:  602x

Nepočítajúc utečencov a presídlencov, v roku 2013 bolo na celom svete viac ako 250 miliónov migrantov, mnohí z nich nelegálnych.

Väčšina z nich dúfa, že unikne chudobe. Iní utekajú pred prenasledovaním. Hľadajú miesto v bohatších krajinách. K tomu do určitej miery prispievajú televízne programy, kde sa dennodenne predvádza blahobytný životný štýl určitých krajín niektorým z najchudobnejších obyvateľov zemegule!

Zatiaľ čo niektorí migranti sa presťahujú úspešne, iní si tým skazia život. Zvlášť ohrození sú tí, ktorí padnú do rúk pašerákov. Pretože možnosť legálnej migrácie je v posledných rokoch obmedzená, dôsledkom toho vznikol nový ilegálny obchod s migrantami! A je to dnes veľmi lukratívne podnikanie syndikátov medzinárodných zločincov! Vypočítalo sa, že pašeráci dostávajú ročne až 15 miliárd amerických dolárov!

Pritom takí nelegálni migranti nemajú vôbec žiadnu ochranu. Ich pasy sú pašerákmi skoro vždy zhabané. Skončia väčšinou ako robotníci v dielňach, v domácnostiach, ako rybári alebo ako robotníci v poľnohospodárstve. Mnohí skončia v prostitúcii. Ak protestujú, zvyčajne dostávajú bitku alebo musia znášať znásilnenie alebo ich rodina doma podlieha zastrašovaniu. Gangy zločincov lákajú migrantov sľubmi o dobre platenom zamestnaní a lepšou budúcnosťou.

V prípade, a to je veľmi často, že ak migrant nedokáže splatiť dlh, ktorý môže byť až 40 000 amerických dolárov, musí si ho odpracovať, a tak sa sľubovaný takzvaný ´nový život´ mení na otrockú prácu! Mnoho nešťastných obetí, hlavne žien, bolo vytiahnutých z utečeneckých táborov a sľubom o práci s dobrým príjmom v Európe alebo USA, ktorým sa nedalo ´odolať´, a stali sa z nich sexuálni otroci!

A práve pre existenciu zločineckých gangov, ktorí sú zapojení do pašovania migrantov a tiež pre ťažkosti s legálnym vysťahovaním do rozvinutých krajín sveta, otcovia i maželia by si mali dnes dôkladne zvážiť takéto rozhodnutia imigrácie. Mali by si vážne zobrať k srdcu slová básne jedného básnika a autora: ´Náš domov môže byť veľmi chudobný, ale neexistuje jemu podobný´!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko stál Plavčan, ešte len spoznáme

Človek s Plavčanovou históriou sa nikdy nemal stať ministrom.


Už ste čítali?